Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Pronájem bytu 2+1 Purkyňova Liberec

 

 

 

 PRONAJATO  

  

            

 

 

Popis nemovitosti

K pronájmu pěkný byt 2+1 o výměře 56,2 m² + 5 (krytá lodžie) se nachází v oblíbené liberecké čtvrti Ruprechtice, v ul. Purkyňova. Vila po kompletní rekonstrukci v r. 2020 má 4 podlaží včetně polosuterénu. Byt je umístěn ve zvýšeném přízemí (1.NP).  

Dispozice: vstupní chodba, prostorný pokoj s kuchyňskou linkou, malý pokoj-krytá lodžie, ložnice, dětský pokoj a koupelna s toaletou.  

Vybavení: kuchyňská linka, vestavěná el. trouba, indukční varná deska, digestoř, mikrovlnná trouba, chladnička s mrazničkou, myčka nádobí, jídelní stůl s lavicí a 2 židle, dětská postel, bytelné dřevěné dvoulůžko s matrací, televize, koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem, WC a plynovým kotlem, šatní skříň a automatická pračka.

Majitelka bude spokojená, pokud si zájemce o pronájem stávající vybavení v bytě ponechá a jen doplní. Na chodbě a v koupelně dlažba, v ostatních prostorech praktická odolná vinylová podlaha.

Vila je připojena na rozvod veřejného vodovodu, plynu a městské kanalizace. Součástí pronájmu není sklepní kóje. K bytu náleží 1 parkovací stání na vydlážděném parkovišti za domem. Po dohodě užívání zahrady.

Nájemné: 15 000 Kč, Jistota (vratná kauce) 30 000 Kč, Záloha na služby pro 2 osoby: cca 1000 Kč + společné služby + internet cca 400 Kč/měsíc. Internetové připojení optickou sítí od firmy Anet, Elektřina a plyn se převádí na nájemce, Jednorázově provize pro RK: 15 000 Kč.

Byt je po nedávné rekonstrukci a je nově vymalován nabílo. Byt je volný k nastěhování v lednu 2024. Jsou upřednostňováni zájemci bez větších domácích mazlíčků.Byt je přísně nekuřácký a s ohledem na velikost prostor je vhodný pro maximálně 3 osoby.

Kontaktujte mě, prosím, emailem.

 

Půdorys

2d
 


 

 

WIKIPEDIA

Ruprechtice (německy Ruppersdorf) jsou jednou z částí Liberce. Pod číslem XIV je co do počtu obyvatel třetí největší mezi příměstskými čtvrtěmi.

Historie

Ruprechtice jsou jednou z nejstarších obcí na Liberecku, pravděpodobně vznikly nedlouho po samotném Liberci a Rochlici. Poprvé jsou zmíněny v listině o machnínské hraniční při z roku 1545,[zdroj?!] kde je zmiňován pod českým jménem Ruprštorf. Pět let poté je v německých listinách uvedena jako Rupperstorff a v urbáři z roku 1560 také jako Rupprechsdorff. Jméno se patrně odvozuje od dávného zakladatele vsi – jakéhosi Ruprechta.

Obec ležela na staré cestě vedoucí z Liberce směrem na Frýdlant, která vedla zhruba po trase dnešní Ruprechtické ulice na náměstí Míru, pak klesala po dnešní radčické silnicí k Černé Nise do Radčic. Tehdejší ves byla rozdělena na čtrnáct lánů, v 21 usedlostech žilo roku 1560 na 14 sedláků, 7 zahradníků a 17 domkařů. Nad údolím Černé Nisy v té době stával hrádek Jezdec a pod ním Horský mlýn. Roku 1691 bylo v obci již 26 usedlostí se 14 sedláky, 12 zahradníky a 17 domkaři. Obchodní cesta byla za Kristiána Platze z Ehrentalu přeložena mimo Ruprechtice zhruba do oblasti dnešního Kolosea Pavlovicích.

I když byla pro obec poloha při obchodní stezce výhodná v čase míru, v době války přinášela obci drancování a odvody. Proto také drželi místní obyvatelé hlídky na místě zvaném tehdy Wachtberg nebo také Wachstein (dnes jde o bezejmennou kótu 427, místními nazývanou „Skalka“[3]). Obcí procházela 21. dubna 1757 pruská vojska za sedmileté války, ta se pak střetla s rakouskou armádou během bitvy u Liberce. K dalšímu plenění došlo za napoleonských válek 20. srpna 1813. Po válkách došlo v Ruprechticích k nebývalému rozvoji – kolem dnešní ulice U Obrázku vzniklo 31 nových domů a v okolí Michelského vrchu dalších 9 staveb. Obec měla převážně průmyslový charakter, nejznámějším odvětvím byla těžba kvalitní liberecké žuly na svazích Žulového vrchu.

Kromě toho vzniklo podél Černé Nisy několik továren, které z obce učinily jeden z největších průmyslových areálů Čech. Postaveno zde bylo 13 vodou napájených textilních továren, první z nich založil v roce 1807 Franz Ulrich z Liberce, jehož továrna vznikla na místě někdejšího Horského mlýna, od roku 1890 zde působila firma A. Gübitz & synové, továrna na výrobu módních látek a mechanicky pleteného zboží (A. Gübitz & Söhne, Modetücher- und Wirkwarenfabrik Ruppersdorf), která měla svou pobočku též ve Slavonicích na Moravě a od roku 1922 ve Vídni.[4] Sláva této průmyslové zóny trvala přibližně padesát let a zcela skončila se vznikem Československa a ztrátou trhů na Balkáně. Po posunutí hranic katastru roku 1980 se tyto továrny již nenacházejí na území Ruprechtic, ale Kateřinek. V Ruprechticích zůstala jen bývalá Scholzefabrik, stará valcha a výrobna sodovek a sirupů Franze Ressela.

Ve dvacátém století rozvoj obce pokračoval, roku 1900 začala výstavba 40 domů na Michelském vrchu, v letech 1927–28 bylo stavěno dalších 25 obytných staveb, dalších 40 bylo postaveno kolem hřbitova a roku 1932 řada vil kolem Markovy ulice. Rok poté postavilo české stavební družstvo Lípa dům čp. 517 pro 65 rodin. Dalších asi padesát vil vzniklo za zoologickou zahradou. Obyvatelé a návštěvníci měli za první republiky k dispozici 17 hostinců a jeden hotel. Dne 17. listopadu 1911 byla obec povýšena na městys, čímž stoupl počet jeho zastupitelů na třicet, v jejichž čele stál starosta.

Roku 1912 byla na jižním okraji obce postavena dělostřelecká kasárna, ke konci první světové války bylo u místního hřbitova zřízeno vojenské pohřebiště – dnes památník obětí války. Na podzim roku 1938 zbudovala československá armáda na Wachsteinu obranné stanoviště, po němž jsou dodnes patrné stopy mezi Pianovkou a Hrabalovou ulicí. Ruprechtice mělo tehdy bránit 150 vojáků, místo toho uvítali ruprechtičtí obyvatelé 3. října 1938 52. pěší pluk Wehrmachtu. Dne 1. května 1939 byly Ruprechtice připojeny natrvalo k Liberci.

Pamětihodnosti

 

---------------------------------------------------------------------

 

Reprezentační dům
Reprezentační dům
Lokalita
Charakter městská čtvrť
Obec Liberec
Okres Liberec
Kraj Liberecký kraj
Stát Česko Česko
Zeměpisné souřadnice
Základní informace
Počet obyvatel 8 429 (2021)[1]
Katastrální území Ruprechtice (6,24 km²)
PSČ 460 01
460 14
Počet domů 1 049 (2011)[2]
Ruprechtice na mapě
Ruprechtice
Ruprechtice
 
Další údaje

Benedikt Polák

 V oboru realitní činnosti pracuji od roku 2005.

K prezentaci nemovitostí využívám profesionální fotografie, 2D, 3D půdorysy, videoprohlídky, letecké záběry z dronu a virtuální prohlídku 3D kamerou. Nabídky nemovitostí propaguji na realitních portálech a na sociálních sítích.

V roce 2021 jsem získal certifikát a oprávnění realizovat on-line elektronické aukce při prodeji bytů, domů a pozemků.

Chcete prodat svou nemovitost bez starostí, rychleji, bezpečně a za co nejvyšší možnou cenu?

Neváhejte mě kontaktovat, rád se s Vámi sejdu na konzultaci u dobré kávy nebo čaje.


Benedikt Polák

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF